" Wymagajcie od siebie,
choćby inni od was
nie wymagali "

Jan Paweł II

Szkoła Podstawowa
im. św. Jana Pawła II w Okszowie

Wycieczka do Kazimierza Dolnego

6 czerwca 2022r. uczniowie z klas drugich i trzeciej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Okszowie odwiedzili Kazimierz Dolny -jedno z najbardziej klimatycznych miasteczek w Polsce słynące z wielu festiwali, plenerów artystycznych i  malowniczych widoków na przełom Wisły.W programie zwiedzania znalazło się: nabrzeże wiślane wraz z portem żeglugi, rynek z zabytkową drewnianą studnią i kamieniczkami, kościół farny, wejście na górę Trzech Krzyży z której uczestnicy obserwowali malowniczy widok na położone u jej stóp miasto. Dzieci zobaczyły także ruiny kazimierskiego zamku i baszty, która kiedyś była wieżą obserwacyjną, z której wartownicy wypatrywali zagrożenia a dzisiaj stanowi doskonały punkt widokowy na przełom Wisły i centrum Kazimierza Dolnego. Niezapomnianym przeżyciem był rejs statkiem po Wiśle oraz podróż eko-busami i spacer przejściem lessowym po Wąwozie Małachowskiego, w którym dzieci wypatrywały postaci z wysłuchanych legend o Kazimierzu. Po smacznym obiedzie był czas wolny na zakup kazimierskich kogutów i pamiątek. Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń, radości i poszerzyła wiadomości o naszym regionie Lubelszczyźnie.

Spotkanie z elektrykiem w SP w Okszowie

13 czerwca 2022 r. uczniowie klas młodszych oraz dzieci z oddziału przedszkolnego w Okszowie zaprosili gościa, emerytowanego nauczyciela elektroniki, pana Zbigniewa Babczyńskiego.  Spotkanie odbyło się w ramach bloków edukacyjnych „Bezpieczne wakacje”, a jego celem było omówienie takich zagadnień, jak :„Skąd płynie prąd?”, „Od elektrowni do urządzenia”, „Zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych”, „Nowoczesne sposoby pozyskiwania energii i jej oszczędzanie”, „Zasady zachowania się w pobliżu instalacji elektrycznych oraz podczas burzy”, „Bezpieczne zachowanie w czasie wakacji”. Pan elektryk  tłumaczył dzieciom, jak powstaje prąd, skąd się bierze w naszych domach oraz jak się z nim bezpiecznie obchodzić, prezentował narzędzia i urządzenia pomocne w pracy elektryka. Przypomniał także o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w pobliżu linii wysokiego napięcia, uszkodzonych przewodów, instalacji czy urządzeń elektrycznych. Uczniowie utrwalali znajomość numerów alarmowych i zasady wzywania pierwszej pomocy oraz oszczędzania energii. W czasie zajęć uczniowie zadawali pytania i dzielili się własnymi doświadczeniami. Na zakończenie dzieci obejrzały film edukacyjny pt. „Nie taki prąd straszny”. Spotkanie było bardzo pouczające i ciekawe.

Wycieczka Zamość-Krasnobród

W dniach 09-10.06 uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w wycieczce szkolnej. Podczas dwudniowego wyjazdu dzieci zwiedzały Meleksami Zamość, próbowały swoich sił na Torze Kartingowym oraz świetnie  bawiły się w Centrum Rozrywki - Paintball Laserowy. Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od wizyty w parku linowym, dzieci dzielnie przemierzały przeszkody oraz pokonywały leki wysokościowe . Wielką frajdą był również kilkukilometrowy spływ kajakowy. Pomimo zmęczenia wszyscy bohatersko dotarli do mety. To był naprawdę udany wyjazd.

Brawo Patryk!

InstaLogik to ogólnopolski Konkurs Matematyczno-Informatyczny realizowany w całości on-line. Patryk Dolecki uczeń klasy V został Laureatem II miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 5 oraz otrzymał drugi wynik w województwie lubelskim. Gratulujemy !

Podsumowanie konkursów przyrodniczych organizowanych przez LSCDN

W dniu 3 czerwca 2022r. w sali Widowiskowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przyrodniczych organizowanych przez LSCDN. Uczennica Naszej szkoły Natalia Witkowska z klasy 7aotrzymała wyróżnienie w II Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczo-fotograficznym „Zjawiska przyrodnicze". 
Gratulujemy Natalko!

Wizyta kl. 2a w Bibliotece szkolnej - notatka kronikarska

Dnia 1 czerwca uczniowie kl. 2a wybrali się do biblioteki szkolnej celem pogłębienia swojej wiedzy na temat notatki kronikarskiej. Dzieci oglądały, jak prowadzone są kroniki szkoły. Czytały wpisy i oglądały zdjęcia. Miały możliwość zobaczenia i porównania najstarszej kroniki ze współczesną. 
Dziękujemy Pani Irenie Mariańskiej za ciekawą lekcję wiążącą teorię z praktyką.

III Powiatowy Konkurs Recytatorski
"Mój dziecięcy świat"

28 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 6 im. Ireny Sendlerowej w Chełmie odbyła się III edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Mój dziecięcy świat". Naszą szkołę reprezentowała Gabriela Połajdowicz, która recytowała wiersz Marii Konopnickiej "Stefek Burczymucha". Komisja konkursowa oceniała: dobór tekstu, poziom artystyczny oraz sprawność dykcyjną uczestników.

Wielkanocny Konkurs Plastyczny w SP w Okszowie 

Zgodnie z tradycją lat ubiegłych, przed Świętami Wielkanocnymi w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Okszowie zorganizowany został Szkolny Konkurs Plastyczny „Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna 2022”. Celem konkursu było: popularyzowanie tradycji Świąt Wielkanocnych, pobudzanie aktywności twórczej, wzbogacenie warsztatu plastycznego o różnorodne formy i techniki plastyczne  oraz promocja twórców i ich prac w środowisku szkolnym. Konkurs adresowany był do dzieci w wieku przedszkolnym 4- 6 letnich oraz uczniów kl. I-III  Uczestnicy konkursu wykonywali kartki świąteczne w formacie A-5 wybranymi przez siebie technikami plastycznymi:  rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, grafika itp. Na konkurs wpłynęły 83 prace. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się dnia 13 kwietnia 2022 r. Komisja brała pod uwagę samodzielność, niekorzystanie z gotowych  elementów staranność wykonania i walory artystyczne. Po wnikliwej analizie i ocenie poszczególnych prac jury przyznało 47 nagród oraz 34 wyróżnienia. Wszystkie kartki zostały umieszczone na wystawie szkolnej. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Dzień bez plecaka

W naszej szkole odbył się dzień bez plecaka. Kreatywność naszych uczniów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Uczniowie przynieśli podręczniki oraz inne przybory w koszach na śmieci, taczkach, wózkach dla lalek i wielu innych zamiennikach „plecaków”. Było wiele śmiechu i zabawy.

Wyjście do kina

W dniu 22 marca uczniowie klasy V uczestniczyli w wycieczce do kina na bajkę „To nie wypanda”. Po zakończonym seansie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i udaliśmy się na pizzę. To był bardzo udany dzień.

Powiatowy Przegląd Pieśni i Poezji Powstańczej i Patriotycznej

15 III 2022.r w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojsławicach Kol. odbył się XXI Powiatowy Przegląd Pieśni i Poezji Powstańczej i Patriotycznej. W kategorii solistów z  klas I-III Szkołę Podstawową im. Św. Jana Pawła II w Okszowie reprezentowała uczennica klasy Ib - Gabriela Połajdowicz. Zgodnie z regulaminem młoda wokalistka pod kierunkiem p. Ewy Skiby przygotowała dwa utwory. 24 III 2022 roku ogłoszono wyniki. Decyzją komisji w kategorii muzycznej, 
Gabrysia zajęła II miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.    

Rozstrzygnięcie konkursów SU

W dniu 3 marca zostały rozstrzygnięte Konkursy organizowane przez Radę Rodziców w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Okszowiew I półroczu roku szkolnego 2021/2022. 
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy. 
Klasa o najwyższej średniej ocen 
I m.  – kl. IVa 
II m – kl. IVb 
III m. – kl. VI 
Klasa o najwyższej frekwencji kat. I-III 
I m.  – kl. Ia 
II m – kl. IIa 
III m. – kl. III 
Klasa o najwyższej frekwencji kat. IV-VIII 
I m.  – kl. IVa 
II m – kl. IVb 
III m. – kl. VI 
Uczniowie z 100% frekwencją kat. I-III: 
Agata B. - Ia Dominik S. – Ib Gabriela P. - Ib Ada B.–Iia Bruno B. - IIa Szymon H.- IIa Marcelina K.–Iia Antoni K–Iib Aleksandra G.– III Kaspian P.- III Martyna M.– III Patryk K. - III 
Uczniowie z 100% frekwencją kat. IV-VIII: Mateusz B. - IVa Karol B. -IVa Maja B. - IVa Jakub K.–IVa Karolina S. –Ivb Mikołaj T. - IVb Ignacy K. - V Marcel K. - V Jakub K. -  VIIa Olivier W.- VIIb

Pomagamy Ukrainie

Uczniowie Naszej Szkoły czynnie włączyli się do akcji pomocy dla uchodźców z Ukrainy poprzez przygotowywanie kanapek, które następnie zostały dostarczone na granicę. 

Ogólnopolska Olimpiada ,,Olimpusek”

Dnia 11 marca 2022 r. otrzymaliśmy wyniki ogólnopolskiej olimpiady ,,Olimpusek - sesja zimowa”, w której 12 stycznia 2022 r. uczniowie naszej szkoły z kl. I-III wzięli udział. Olimpiada polegała na rozwiązaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu poruszającego zagadnienia edukacji polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej. Sprawdzian obejmował zestaw 21 pytań zróżnicowanych w zależności od klasy. Według informacji uzyskanej od organizatora uczniowie naszej szkoły uplasowali się bardzo wysoko, uzyskując nagrody oraz dyplomy laureatów. Klasyfikacji uczestników dokonano na podstawie uzyskanej przez nich końcowej sumy punktów i przypisano im odpowiednie miejsce w rankingu.
  Uczniowie, którzy wykazali się największą wiedzą to:  kl. 2a Szymon Hałaj, Maja Michalczuk – ex-aequo 4 miejsce Ada Burak, Robert Dolecki kl. 1a Agata Bochen, Mikołaj Powaga, Miłosz Kosiniec, Zuzanna Drzewiecka kl. 1b Julia Wójtowicz, Borys Szwajkowski, Maja Polakowska kl. 3 Kamil Włodarczyk, Ola Gregorowicz.  Pozostali uczniowie biorący udział w olimpiadzie otrzymali dyplomy uznania. 
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.   

Uczniowie, którzy otrzymali najwyższą liczbę punktów podczas Ogólnopolskiej Olimpiady "Olimpusek - sesja zimowa".

Dzień Kobiet w naszej szkole

We wtorek 8 marca uczniowie klas I-III radośnie obchodzili wyjątkowe święto – Dzień Kobiet, które było okazją do miłych spotkań czy gestów. W naszej szkole zawsze staramy się pamiętać o tym dniu i okazywać wszystkim wokół Paniom i koleżankom naszą wdzięczność. W tym roku było podobnie. Z tej okazji chłopcy składali nauczycielkom i koleżankom z klasy życzenia oraz wręczali małym kobietkom miłe niespodzianki. Dzień ten był dla wszystkich – wesoły i miły.Szczególne podziękowania kierujemy do przedstawicieli Klasowych Rad Rodziców, którzy zaangażowali się w przygotowanie tak miłego dnia i sprawili, że wszystkie kobietki małe i duże czuły się wyjątkowo. 

Zabawa choinkowa

Choinka szkolna jest uroczystością, która wpisała się na stałe w kalendarz imprez organizowanych w naszej szkole. Odbywa się corocznie przed feriami zimowymi. Jest jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń dla uczniów. W tym roku dzieci z klas I-III bawiły się w swoich klasach ze względu na ograniczenia związane z pandemią. Pod okiem wychowawców przyozdobiły swoje sale. Rodzice włączyli się do udanej zabawy przygotowując przebrania dla swoich pociech. Wielką atrakcją okazały się konkursy i  zabawy organizowane podczas zabawy karnawałowej. Dzieci we własnym zakresie zadbały o poczęstunek. Radosnym tańcom i zabawom nie było końca. Ten dzień dostarczył niewątpliwie wszystkim uczniom wiele przyjemnych przeżyć.

30 Finał WOŚP

Już po raz kolejny Nasza Szkoła wzięła udział w Wielkim Finale WOŚP. Z naszej szkoły kwestowało 24 wolontariuszy. Cieszy nas fakt, że mimo wielu niedogodności i ograniczeń związanych z pandemią udało nam się zabrać pokaźną kwotę – 5992zł. 
Dziękujemy .

Szkolny Konkurs Plastyczny "Pocztówka bożonarodzeniowa"

Już od kilkunastu lat tradycją naszej szkoły jest organizowanie szkolnego konkursu na najpiękniejszą pocztówkę bożonarodzeniową. W kolejnej edycji przeprowadzonej w grudniu 2021r. dla klas 0 - III na  konkurs zgłoszono 88 prac od 78 uczniów. Prace plastyczne dzieci oceniono według kryteriów zamieszczonych w regulaminie konkursu. Komisja w składzie: p. Wojciech Zera, p. Joanna Tatysiak, p. Agnieszka Grzywaczewska i p. Justyna Gaj doceniła wszystkie dzieci i przyznała nagrody i wyróżnienia. Konkurs zorganizowały: p. Anna Jaroszek, p. Barbara Małys, p. Marta Pamulska, p. Anna Lepionka, p. Maria Dżaman. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

"Magia Świąt - szkolne kolędowa​nie"

„Matematyka w czterech  porach roku - jesień”

W  dniu 17 grudnia odbyło  się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Matematycznego „Matematyka w czterech  porach roku - jesień” organizowanego przez Szkołę Podstawową w Stawie. Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca: III m. Iga S. klasa 5, wyróżnienie - Bartek D. klasa 6. 
Gratulujemy 😊

„Magia Świąt”

W dniu 17.12.2021r. odbył się w naszej bibliotece Szkolny Konkurs Recytatorski. Uczniowie klas I-III deklamowali wiersze o tematyce bożonarodzeniowej. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury w składzie: przewodnicząca – pani dyrektor K. Zera, członkowie – P. Irena Wawerska, p. M. Dżaman, p. A. Madeja – Dyńska, p. E. Skiba, p. I. Mariańska postanowiło nagrodzić następujące osoby:

Kategoria klas pierwszych:
I miejsce – Bochen Agata kl. Ia, Połajdowicz Gabriela kl. Ib
II miejsce – Drzewiecka Zuzanna kl. Ia, Wierzchoń Dorian, Szwajkowski Borys kl. Ib
III miejsce – Kaszuba Zuzanna kl. Ia, Błeszyński  Franciszek kl.Ib
Wyróżnienie – Majówka Nikola kl. Ia

Kategoria klas drugich:

I miejsce – Oleszczuk Lilianna, Borkowski Bruno kl. IIa
II miejsce – Burak Ada, Sachadel  Karol kl. IIa

Kategoria klas trzecich: I miejsce – Nowosad Anna
II miejsce – Słomczyński Gabriel                

Świąteczny klimat stworzyła dekoracja pełna świerkowych gałązek ozdobionych kolorowymi bombkami, Mikołajami, gwiazdkami, reniferami oraz zapach palących się świec.  
             
Po wręczeniu dyplomów i upominków p. dyrektor podziękowała uczestnikom i złożyła życzenia bożonarodzeniowe.          
       
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

Harce z Mikołajem? Jak najbardziej!

8 oraz 16 grudnia 2021r. uczniowie klas 1a, 1b, 2a i 3 wybrali się na wycieczkę do Pracowni Mikołaja w Lublinie. W pracowni dzieci wykonywały pierniczki
i ozdabiały renifery, tańczyły i bawiły się z Mikołajem i Elfami, a także brały udział w animacjach muzycznych i ruchowych. Po energicznych harcach, odpoczęły przy kominku recytując wiersze dla Mikołaja. Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom i słodki poczęstunek. Po ciekawych zajęciach i dobrym obiedzie, pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Wycieczka dostarczyła wszystkim dzieciom wspaniałych przeżyć i emocji. Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie: p. Joanna Tatysiak, p. Anna Lepionka, p. Marta Pamulska i p. Anna Jaroszek.

„Mikołajkowe prezenty”

6 grudnia  2021 roku do dzieci w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Okszowie przyszedł Święty Mikołaj. Dzieci już od rana wyczekiwały gościa
z dalekiej Laponii, a gdy w końcu przybył powitały go piosenkami i wierszykami. Paczki wręczane przez Mikołaja sprawiły dzieciom wiele radości. Potem uczniowie wraz  z wychowawcami mieli możliwość zrobienia sobie  pamiątkowego zdjęcia z tym wyjątkowym Gościem. Szkoda, że Mikołaj jest tylko raz
 w roku.

Andrzejki

Dnia 25 listopada 2021 r. w kl. I - III odbyły się Andrzejki. Zgodnie z tradycją na ten dzień w każdej klasie przygotowano wróżby andrzejkowe, które dostarczyły dzieciom wiele radości i miłych wrażeń. Uczniowie chętnie brali udział również w zabawach integracyjnych i tanecznych.

Akcja charytatywna dla Schroniska dla zwierząt w Chełmie

W listopadzie na terenie naszej szkoły oraz przedszkola trwała akcja charytatywna na rzecz Schroniska dla zwierząt w Chełmie. W ramach akcji zbierane były dary w postaci:
• mokra karma w puszkach i saszetkach,
• sucha karma (pakowana),
• koce, kołdry, poduszki,
• miski,
• zabawki
• i inne dary (np. przysmaki) dla psów i kotów znajdujących się pod opieką schroniska. 

Natomiast 5 grudnia 2021r. w ramach spotkań z ciekawymi ludźmi oraz jako kontynuacja zajęć z cyklu „ W świecie zwierząt”  goszczono w przedszkolu oraz w szkole wolontariuszkę  pracującą na co dzień w Schronisku,, Przytulisko” w Chełmie. Pani Kasia mówiła o żywieniu i pielęgnacji zwierząt, ze szczególnym uwzględnieniem naszych domowych pupilów psa i kota.  Zapoznała także dzieci z zasadami zachowania wobec zwierząt i przedstawiła krótką prezentację o warunkach życia w schronisku. Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w spotkaniu, zadawały wiele pytań dotyczących pielęgnacji zwierząt, ich zachowań, a nawet adopcji. Na koniec spotkania zaproszona wolontariuszka odebrała z rąk przedszkolaków oraz uczniów zebrane dary oraz gorące podziękowania. 

Patriotycznie w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Okszowie

Z okazji Święta Niepodległości ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się w bieżącym roku szkolnym w Szkole Podstawowej w Okszowie wspólna akademia na sali gimnastycznej. Uczniowie jednak uczcili  ten dzień wspólnym (w klasach) odśpiewaniem hymnu Polski w środę 10 listopada o symbolicznej godz. 11.11, przystępując tym samym do ogólnopolskiej akcji odśpiewania hymnu. W klasach przygotowane zostały gazetki tematyczne, a wszystkie dzieci, aby podkreślić doniosły charakter święta i podniosłość chwili przyszły do szkoły w stroju galowym.      

11 listopada 2021 r. podczas uroczystego koncertu ,,Pieśni i piosenki patriotycznej”, który odbył się w ChDK,  naszą szkołę godnie reprezentował Krystian Papierz, uczeń kl. II ,,a”- op. p. Marta Pamulska, który zdobył nagrodę, za pracę plastyczną w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym ,,Bitwa - pocztówka upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 r.” Nagrodę wręczała p. Dorota Cieślik, przewodnicząca Komisji, Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta.
                                                                                                                   
Młodemu artyście gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Stalag 319

Dnia 29 października uczniowie kl. II a, II b i III udali się pod tablicę pamiątkową Stalag 319 mieszczącą się przy al. Przyjaźni w Chełmie, aby oddać hołd ofiarom barbarzyńskiej zbrodni dokonanej przez hitlerowców w obozie jenieckim w latach 1941-1944, na 200 tysiącach jeńców wojennych i obywateli polskich, radzieckich, jugosłowiańskich, francuskich, włoskich. Dzieci zapaliły znicze oraz uczciły pamięć jeńców obozu - Stalag 319 minutą ciszy i modlitwą.                                                                      

Podwójne Święto

W dniu 13 października 2021 roku w naszej szkole  odbyła się  uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej połączona z Dniem Patrona. Uczniowie klasy ósmej wraz z zespołem wokalnym  przedstawili montaż słowno-muzyczny poświęcony naszemu patronowi św. Janowi Pawłowi II. Tańcem i piosenką wyrazili wdzięczność za pontyfikat Wielkiego Papieża Polaka. Drugą część stanowiły wiersze i piosenki skierowane do naszych drogich nauczycieli. Pani dyrektor Krystyna Zera złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Wyróżnieni  nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni odebrali dyplomy oraz nagrody. Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli podziękowania  wszystkim pedagogom wręczając im kwiaty.

Pokazy grupy „Zaelektryzowani”

W czwartek 29 września 2021 uczniowie z klas I – VI  zebrali się na sali gimnastycznej na pokazach fizyczno-chemicznych grupy „Zaelektryzowani”.  Dzięki ciekawym eksperymentom dzieci mogły dowiedzieć się o działaniu poduszkowca, zacisków, przyssawek, ciekłego azotu, czy helu. Część uczniów miała możliwość uczestniczenia w doświadczeniach. Wszyscy świetnie się bawili.

Sprzątanie świata

Sprzątanie świata jest coroczną akcją, której celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań zmniejszających negatywny wpływ na środowisko. Uczniowie naszej szkoły wzięli w niej udział w trzecim tygodniu września.   
Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję, serdecznie dziękujemy.

Bezpieczna droga do szkoły

22 września 2021r. odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów kl. I – III  z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. Policjanci z Wydziału Prewencji przeprowadzili pogadankę  na temat bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły. Poruszono tematy dotyczące ruchu drogowego i zapobiegania zagrożeniom  czyhającym  na najmłodszych. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w dyskusji;  podawały różne przykłady i zadawały dużo pytań.

Ślubowanie pierwszoklasistów

1 września odbyło się również ślubowanie uczniów klas pierwszych. W uroczystości tej wzięła udział społeczność szkolna oraz rodzice i dzieci, które pierwszy raz przekraczały próg naszej szkoły.

Po inauguracji nowego roku szkolnego 2021/2022, głos oddano najmłodszym. Na początku dzieci zaprezentowały program artystyczny złożony z piosenek oraz wierszy, a uczniowie klasy IVa serdecznie powitali nowych kolegów. Nad oprawą muzyczną czuwała niezastąpiona pani Ewa Skiba.

Potem nadeszła długo oczekiwana chwila. Z ogromną powagą dzieci ślubowały, że będą dobrymi Polakami, postarają się godnie reprezentować szkołę, swoim zachowaniem oraz nauką będą sprawiać radość rodzicom
i nauczycielom. Po ślubowaniu pani dyrektor Krystyna Zera dokonała Aktu Pasowania na Ucznia, złożyła gratulacje, jak również życzenia samych sukcesów.

Na zakończenie uroczystości zrobiono pamiątkowe zdjęcia, a pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy.
W tym dniu do społeczności naszej szkoły wstąpiło 29 uczniów. Wychowawczynią klasy Ia będzie pani Joanna Tatysiak,
a klasy Ib pani Anna Lepionka.

Później wszyscy uczniowie udali się na spotkanie z wychowawczyniami.

Mamy nadzieję, że ten dzień pozostanie na długie lata w pamięci dzieci oraz rodziców, a słowa przysięgi wskazywać będą kierunek działania.

Wszystkiego dobrego Pierwszaki

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Wakacje mijają bardzo szybko, szczególnie tym, którzy jak najszybciej chcą zasiąść w szkolnych ławkach, nie mogąc doczekać się, aby zobaczyć kolegów, koleżanki, wychowawców i podzielić się przeżyciami z wakacyjnych przygód. Ale nowy rok szkolny to również obowiązki, czasem nowi nauczyciele, przedmioty.

Powitanie nowego roku szkolnego rozpoczęło się w naszej szkole 1 września od uroczystej mszy świętej w kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego w Okszowie. Następnie rodzice, uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się w sali gimnastycznej. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, jako pierwsza głos zabrała pani dyrektor Krystyna Zera, która serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych, dokonała przedstawienia wychowawców oraz nauczycieli. Potem pan wicedyrektor Tadeusz Wolszczak krótko przypomniał, że z datą 1 września łączy się również kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Minutą ciszy uczczono pamięć poległych.

Na koniec pani dyrektor życzyła wszystkim wytrwałości w wypełnianiu obowiązków szkolnych i uczniowie z wychowawcami udali się na spotkania do swoich klas. Na sali gimnastycznej pozostali tylko rodzice oraz dzieci z klasy Ia i Ib, którzy tego dnia mieli ślubowanie.