" Wymagajcie od siebie,
choćby inni od was
nie wymagali "

Jan Paweł II

Szkoła Podstawowa
im. św. Jana Pawła II w Okszowie

 Małe Zuchy

DZIEŃ DINOZAURA

Dzień Dinozaura przypada w Polsce na 26 lutego. Wiele maluchów lubi te stworzenia i dlatego Dzień Dinozaura jest uroczyście obchodzony również w naszym przedszkolu. Małe Zuchy miały wspaniałą okazję, aby pogłębić wiedzę na temat prehistorycznych gadów sprawiło im to ogromną frajdę.

Poznajemy tajemnice kosmosu

Małe Zuchy z naszego przedszkola w mijającym tygodniu zgłębiały tajemnice Kosmosu.
Maluszki z ogromną ciekawością poznawały Układ Słoneczny i wchodzące w jego skład planety i gwiazdy. Dowiedziały się m.in., czym różni się gwiazda od planety oraz pilot od astronauty. Najważniejszym pytaniem nad którym dzieci zastanawiały się najbardziej było to czy na innych planetach istnieje życie i jak może wyglądać mieszkaniec innej planety Ufoludek. 

Walentynki - Dzień Przyjaźni

Był to dzień pełen ciepłych słów i miłych gestów. 

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu to zawsze wyjątkowy czas w którym wnuki okazują w sposób szczególny swoją miłość, wdzięczność i przywiązanie. Dziś ogrom tej miłości śpiewem, tańcem i wierszykami okazały swoim najbliższym  Małe Zuchy. Dzieci włożyły w to całe swoje serduszka co wywołało ogromne wzruszenie na twarzach gości. 

Małe Zuchy wspierają WOŚP

Wspólne kolędowanie pachnące pomarańczą i goździkami

Małe Zuchy jak pracowite elfy w fabryce Świętego Mikołaja przy dźwiękach kolęd tworzyły piękne bożonarodzeniowe ozdoby na choinkę.

Rodzinne warsztaty bożonarodzeniowe 

Maleńka Przyszła Miłość - jasełka u najmłodszych

Aniołki już piorą i prasują pieluszki dla małego Jezuska, bo za chwilę Wigilia. 
Najmłodsza grupa przedszkolaków pięknie i z ogromnym zaangażowaniem przedstawiła zaproszonym gościom historię narodzin Maleńkiej Miłości. Całość zakończona wspólnym, kolędowaniem wprowadziła zgromadzonych w przepiękny świąteczny  klimat .
 Nie obyło się bez łez wzruszenie malujących się na twarzach rodziców. Nic w tym dziwnego, gdyż  był to pierwszy występ maluchów na którym dzieci przepięknie zaprezentowały swoje umiejętności  aktorskie , wokalne i taneczne.  

W naszym przedszkolu jest dziś bal z Mikołajem
 i jego pomocnikami 

Dzień Górnika

4 grudnia w Święto Barbórki nasze przedszkole odwiedził prawdziwy górnik. Nasz wspaniały gość Pan Łukasz  tata Lili z grupy Muchomorków opowiadał dzieciom o tym skąd się wziął węgiel,  jak się go wydobywa i jak ciężka i odpowiedzialna  jest to praca.  Opowiedział dzieciom historię małego węgielka a potem zapoznał z typowym górniczym strojem. Przedszkolaki zadawały panu górnikowi mnóstwo pytań i z ogromną ciekawością wysłuchiwały odpowiedzi  co z pewnością pogłębiło wiedzę na temat tego bardzo trudnego zawodu. 
Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za odwiedziny. Życzymy wszystkim Górnikom dużo zdrowia i powodzenia w wykonywanej pracy. 

Wycieczka do Pracowni Świętego Mikołaja

Bal Andrzejkowy

Dzień Pluszowego Misia 

Dzień Kredki

Nasza grupa jest jak pudełko kolorowych kredek.
 Każda kredka jest ważna, oryginalna, niezastąpiona i bardzo potrzebna, 
dlatego razem jesteśmy w stanie tworzyć piękne rzeczy. 

Akademia Małego Kuchcika

10 listopada w naszym przedszkolu odbyły się morskie warsztaty plastyczno-kosmetyczne. W ramach warsztatów dzieci wykonały oceaniczne pachnące mydełka, morskie świece żelowe czyli akwarium zamknięte w szkle oraz babeczkowe kule do kąpieli. To były niezwykle pachnące i relaksujące warsztaty. 

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej. Wpajamy również szacunek do polskich symboli narodowych. Dlatego też 9 listopada w naszym Oddziale  Przedszkolnym, odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 

Dzień postaci z bajek

Dzień Dyni

Oceanarium
Dzieci w specjalnym namiocie w kształcie kopuły obejrzały film w najnowszej technologii 360*. Była to fascynująca podróż pełna nauki i przygód po największych głębinach naszych oceanów.

Witamy Jesień 

 Małe Zuchy już jesienią dbają  o to,  aby wiosną w naszym przedszkolnym ogródku było pięknie, kolorowo i pachnąco dlatego razem z resztą przedszkolaków  sadzimy cebulki  krokusów, narcyzów, żonkili  i hiacyntów. 

Wizyta w Centrum Bibliotek i Kultury w Okszowie na spotkaniu z psim terapeutą Focusem
(psem rasy Australijski Labradoodle) i jego właścicielką Panią Katarzyną Wygierą.

Dzień  Poczty Polskiej

W zdrowym ciele zdrowy Zuch

Jesienne zabawy sensoryczne

Dzień Drz​​ewa

Małe Zuchy robią soki i kompoty na zimę

Spotkanie z Panem Policjantem

Świętujemy Dzień Chłopaka

Pani  Jesień i Pan Wrzesień

Nie lada to gratka! Poznajemy Misia Uszatka!

Wesoło się bawimy, a potem smacznie  śpimy

Święto Pieczonego Ziemniaka

Ogól​nopolski  Dzień Przedszkolaka

Małe Zuchy biorą udział w akcji Sprzątania Świata

Międzynarodowy Dzień  Kropki -  dzień kreatywności, rozwoju  pasji. Najmłodsze przedszkolaki tego dnia odkrywały swoje talenty i nabierały odwagi by pokazywać je światu.

Bezpieczni na drodze 

Wspomnienia z wakacji