" Wymagajcie od siebie,
choćby inni od was
nie wymagali "

Jan Paweł II

Szkoła Podstawowa
im. św. Jana Pawła II w Okszowie

Wycieczka do Pszczelej Woli

18 września kl. 2, kl. 3a oraz 3 b uczestniczyły w wycieczce do Pszczelej Woli. Uczniowie odwiedzili jedyne w Polsce Technikum Pszczelarskie. Dzięki wizycie w tym wyjątkowym miejscu,  dowiedzieli się naprawdę wiele o życiu tych owadów. Dzieci uczestniczyły w zajęciach, podczas których wysłuchały ciekawostek dotyczących życia w ulu. Miały okazję obejrzeć pracę miodarki, a nawet zwiedziły budynek, w którym znajduje się inkubator dla pszczół. W Pszczelej Woli mieści się również skansen, a w nim liczne zabytki związane z pszczelarstwem, najstarszy pochodzi z XVII w. Dzieci otrzymały słodkie, miodowe upominki od członków Nadbużańskiego Związku Pszczelarzy, którzy z ogromną pasją opowiedzieli im, na czym polega praca pszczelarza.  Ta wycieczka na pewno na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników. 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Powitanie nowego roku szkolnego rozpoczęło się w naszej szkole 4. września od uroczystej mszy świętej w kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego w Okszowie. Następnie (społeczność szkolna) rodzice, uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się w sali gimnastycznej. Po odśpiewaniu hymnu państwowego oraz hymnu szkoły, jako pierwszy głos zabrał pan wicedyrektor Tadeusz Wolszczak, który  przedstawił panią Elizę Orzeszko, która od 1. września pełni funkcję Dyrektora Szkoły Podstawowej w Okszowie. Następnie przedstawiciele: nauczycieli, pracowników obsługi i administracji, Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego, powitali Panią Dyrektor, złożyli na jej ręce kwiaty oraz życzenia owocnego prowadzenia naszej placówki. 
Uczniowie wraz z rodzicami poznali wychowawców poszczególnych klas. Potem pan wicedyrektor Tadeusz Wolszczak krótko przypomniał, że z datą 1 września łączy się również bardzo ważna rocznica- rocznica wybuchu II wojny światowej. Minutą ciszy uczczono pamięć poległych. 
Na koniec pani dyrektor życzyła wszystkim wytrwałości w wypełnianiu obowiązków szkolnych i uczniowie z wychowawcami udali się na spotkania do swoich klas.