" Wymagajcie od siebie,
choćby inni od was
nie wymagali "

Jan Paweł II

Szkoła Podstawowa
im. św. Jana Pawła II w Okszowie

Słoneczka

W oczekiwaniu na
Święta Wielkanocne
Pisanki, pisanki jajka malowane nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek. Pisanki, pisanki jajka kolorowe, na nich malowane bajki pisankowe.

Najpiękniejsze Kapelusze Pani Wiosny

Przedszkolaki witają WIOSNĘ
Przyszła do nas piękna wiosna, wielką radość nam przyniosła. Najpierw zawiał ciepły wietrzyk, potem z chmurki mokry deszczyk, zaświeciło jasne słonko, zatrzymało się nad łąką, a na łące jest zabawa. pąki kwiatów, świeża trawa. Wszystko pachnie, błyszczy, świeci. Patrzcie dzieci bocian leci !

8 Marca "Dzień Kobiet"
Być kobietą...

Dzień Tosta

Smaczne, pachnące oraz chrupiące tosty na słodko i słono wedle upodobań przygotowały  dzieci obchodząc Dzień Tosta

DZIEŃ DINOZAURA
Dawno, dawno, dawno raczej świat wyglądał ciut inaczej. Czasy to ciekawe były- dinozaury wtedy żyły. O tym jak wyglądały dinozaury, co jadły i dlaczego wyginęły dowiedziały się dzieci w przedszkolu obchodząc dzień dinozaura.

WALENTYNKI 2024

Przedszkolaki wspierają WOŚP

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Kubusia Puchatka

Zimową, rozgrzewającą herbatkę robiły dzieci z grupy " Słoneczka".

Przedstawienie Bożonarodzeniowe pt. " Dziewczynka z zapałkami"
Historia małej dziewczynki, próbującej sprzedać zapałki, mogłaby być zupełnie inna gdyby nie ludzki egoizm i ignorancja. Nasze przedstawienie budziło wiele emocji, pokazywało że wokół nas są osoby potrzebujące, ubogie i cierpiące. Poprzez wystawienie przedstawienia dzieci chciały prosić abyśmy byli wrażliwsi na potrzeby innych, zwracali uwagę na potrzebujących, słabszych i chorych.

Przygotowania do  Świąt Bożego Narodzenia

" Mikołajki"
6 grudnia- jak dobrze wiecie, chodzę po świecie. Dźwigam wór niezmordowanie, każdy prezent dziś dostanie. A kiedy rozdam już prezenty wrócę do nieba uśmiechnięty.


Z wizytą w Pracowni Św. Mikołaja

04 grudzień " Barbórka" Dzień Górnika -  Oby robota była lżejsza, oby pieniędzy było więcej, oby zdrowie Wam dopisało i oby Św. Barbara nad Wami czuwała- tego życzyły wszystkim górnikom i ich rodzinom dzieci wraz z nauczycielami z Oddziału Przedszkolnego w Okszowie.

W dniu Św. Andrzeja, sprawdź jaka w miłości nadzieja. Czy ten o którym marzysz skrycie, to ten jedyny na całe życie. Będziemy wróżyć czemu nie! Już błyszczą kocie oczy w mroku... wieczór andrzejek zdarza się raz jeden tylko w całym roku. Dziś w naszym przedszkolu organizowaliśmy zabawy połączone z wróżbami. Dzieci dowiedziały się między innymi co ich czeka w przyszłości, kim zostaną gdy dorosną, gdzie wybiorą się w najdalszą podróż.

Światowy Dzień Pluszowego Misia- obchodzimy co roku 25 listopada, nie jest to przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Sam pluszak jest symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa towarzyszą nam również w dorosłości i są często wybierane jako maskotki uświetniające różne wydarzenia. Dziś dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie, z którymi pięknie się bawiły.Realizacja zadania projektowego " Z darami natury świat nie  jest ponury"- Zamknięte w słioku.
Dziś dzieci wykonały pyszne jabłkowe dżemy jabłkowe.

Akademia Małego Kuchcika- warsztaty morskie

Dzieci na warsztatach wykonały samodzielnie, mydełko, kulę musującą oraz świeczkę, które zabrały do domu. Praca sprawiała im wielką radość a  efekt końcowy  był bardzo  pachnący  i piękny.

11 listopada, czyli Narodowe Święto Niepodległości.
Dzisiaj wielka jest rocznica
jedenasty listopada.
Tym co zmarli za ojczyznę
hołd wdzięczności Polska składa.
Im to bowiem zawdzięczamy
wolność, polską mowę w szkole,
to, że tylko z ksiąg historii
poznajemy dziś niewolę.
Dziś w naszym przedszkolu dzieci zaprezentowały taniec, wyrecytowały wiersze i z dużą powagą odśpiewały hymn.

Realizacja projektu "Z darami natury świat nie jest ponury" -  Co nam w duszy gra

Sample Headline

Oceanarium

Dzieci w specjalnym namiocie w kształcie kopuły obejrzały film w najnowszej technologi 360 *.
Była to fascynująca przygoda po oceanach.

 

Leśna makieta

Dzieci pracowicie tworzyły leśną makietą była współpraca, współdziałanie jak też współzawodnictwo. Efekt końcowy był niesamowity.

Spektakl " Piękna i Bestia" w Chdk

Jesienią sadzimy cebulki kwiatów, które wiosną zakwitną i będą cieszyć nasze oczy

Centrum Bibliotek I Kultury Gminy Chełm

Wyjście do biblioteki i zapoznanie się z Focusem ( 3 letni pies rasy Austrijacki Labradoodle)- pies terapeutyczny który uwielbia słuchać gdy jego opiekun czyta książki.

Dzień Poczty Polskiej- Dzień Listonosza

Słoneczka rozpoznają i nazywają drzewa

Jesień w pełni

Spotkanie ze strażakiem

DZIEŃ PAPIESKI W ODDZIALE PRZEDSZKONYM

"Z DARAMI NATURY- ŚWIAT NIE JEST PONURY "

BEZPIECZEŃSTO WAŻNA SPRAWA- SPOTKANIE Z POLICJANTEM

DZIEŃ CHŁOPAKA 2023

Zabawy z literą
 " T"

Z darami natury świat nie jest ponury " Co w trawie piszczy"'

Integracyjna wycieczka do  "Zwierzogrodu"

Słoneczka szukają oznak " Jesieni"

Piękno z natury- realizacja projektu  " Z darami natury świat nie jest ponury"

Dzień Przedszkolaka

" Każdy przedszkolak dobrze wie ,że kiedy 20 września zbliża się, o najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka".
Święto Dnia Przedszkolaka zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Tego dnia w naszym przedszkolu czekało na dzieci wiele
 atrakcji i  niespodzianek,  radość i uśmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych i radosnych chwil
 w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń. Niech Wam się spełniają najskrytsze
marzenia!

Sprzątanie świata

W dniu 20 września  br. roku dzieci z oddziału przedszkolnego w Okszowie już po raz kolejny wzięły udział w sprzątaniu okolicy wokół naszego przedszkola partycypując w ten sposób w ogólnopolskiej akcji " Sprzątanie Świata". Hasło obejmujące naszą akcję brzmi: "Nie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy!"'. Celem jej było promowanie poszanowania zasobów, ograniczania ilości śmieci i ich efektywnej segregacji.

Dzień kropki 

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzimy 15 września. Jest to świto kreatywności, dzień w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów, pasji.