" Wymagajcie od siebie,
choćby inni od was
nie wymagali "

Jan Paweł II

Szkoła Podstawowa
im. św. Jana Pawła II w Okszowie

Tłusty Czwartek u Zuchów

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła. 
Każdy zjada, ile zdoła i o więcej ciągle woła. Wszystkie diety dziś na boku, tłusty czwartek jest raz w roku!

Tłusty Czwartek w Muchomorkach

W tym roku Tłusty Czwartek obchodziliśmy 16 lutego. Dzieci podczas zajęć poznały tradycję i obrzędy związane z tym świętem. Przedszkolaki zajadały się pysznimi pączkami, a Kasia częstowała wszystkich faworkami, które usmażyła specjalnie na ten dzień ze swoją babcią. Nasza mała kuchareczka zademonstrowała jak prawidłowo zawija się te przysmaki, a następnie każdy miał okazję poćwiczyć robiąc papierowe faworki.Dzieci wykonały też pracę plastyczno-techniczną - pamiątkowe opaski "Pączka", które zabrały do domu. 

Dzień kota u Muchomorków

Walentynki u Zuchów

Walentynki u Muchomorków

13 lutego zawitali do nas artyści z cyrku Luna. Dwaj klownowie oraz ich zdolne pomocnice zabawiali publiczność różnymi magicznymi sztuczkami, akrobacjami, zabawnymi i zarazem śmiesznymi umiejetnościami. Była możliwość wystąpienia przed starszymi kolegami oraz pogłaskania prawdziwego pytona tygrysiego. Jednym słowem moc wrażeń dla wszystkich !!!

DZIEŃ PIZZY U ZUCHÓW 

Urodziny Muchomorków
 

Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. To właśnie w tym dniu człowiek znajduje się w centrum uwagi. Jest  najważniejszy, a inni pragną sprawić im jakąś miłą niespodziankę. W naszym przedszkolu świętujemy urodziny dzieci, tak aby czuły się one  wyjątkowo. Śpiewamy sto lat, składamy życzenia, wręczamy laurki, częstujemy się słodkościami i bawimy się w ulubione zabawy.  

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 

BAL KARNAWAŁOWY 2023 

Dzień Babci i Dziadka 

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego przedszkolaki chciały  wyrazić swoją radość i wdzięczność za to, że mogą zawsze liczyć na pomoc i wsparcie u swoich kochanych dziadków.  "Muchomorki" przygotowały własnoręcznie laurki oraz pod okiem wychowawczyni nauczyły się wierszy, piosenek, tańca, życzeń okolicznościowych oraz aktorsko odegrały skecz. Ze względu na trwający sezon grypowy i dużą liczbę zachorowań wśród dzieci i dorosłych, występ przedszkolaków został  nagrany. Jesteśmy pewni, że każda babcia i dziadek z dumą oglądali swoje wnuczęta.

Zimowy spacer Muchomorków 

MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY...

 Biała Pani Zima postanowiła nas odwiedzić i sprawić swą obecnościom szczególnie dzieciom ogromną radość. Korzystając z tej okazji dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Okszowie hartując swoje organizmy wychodziły na spacery. Szaleństwom na śniegu nie było końca, bitwa na śnieżki, zjazdy z górki , aniołki na śniegu, zimowe zawody sprawiały wiele radości. Zima dzieciom nie straszna, natomiast przysparza sporo kłopotów ptakom. Dlatego dzieci postanowiły zadbać o skrzydlatych przyjaciół. W ogródku za przedszkolem z pomocą pań zawiesiły karmniki, do których wsypały odpowiedni dla ptaków pokarm. Przez okno w swoich salach codziennie mogły obserwować tłok w ptasiej stołówce. Widok ten sprawiał u dzieci ogromną radość i poczucie dobrze wykonanego zadania a co za tym idzie ukształtował odpowiedzialność i wrażliwość na losy zwierząt. 

Zuchy dokarmiają ptaki 

Warsztaty Bożonarodzeniowe 

JASEŁKA U ZUCHÓWJak co roku 6 grudnia dzieci czekają z niecierpliwością na Świętego Mikołaja. Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dzwonków 
Św. Mikołaja . Pomimo braku białego puchu we wczesnych godzinach rannych w asyście swoich pomocników przybył do dzieci św. Mikołaj. Gdy tylko gość wszedł do sali na buziach przedszkolaków pojawiły się uśmiechy. Wcześniej maluchy nauczyły się wielu piosenek, które specjalnie dla niego przygotowały. Mikołaj obdarował je prezentami. Spotkanie z Mikołajem przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Szkoda tylko, że ten wyjątkowy gość odwiedza wszystkich tylko raz w roku.


Szóstego grudnia jak dobrze wiecie Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie. Czy każde dziecko prezent dostanie?

21 grudnia w całym przedszkolu panowała radosna i ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w odświętnych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe wydarzenia. Wszystkie grupy z naszego oddziału przedszkolnego zebrały się przy pięknie nakrytych stołach aby podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Był barszczyk z uszkami, pierogi, makowiec i inne wyborne smakołyki. Po  posiłku dzieci i pracownicy wspólnie śpiewali kolędy i pastorałki. Kultywowanie takich tradycji jest   bardzo ważne, ponieważ  najmłodsi utrwalają znajomość zwyczajów świątecznych oraz wzmacniają serdeczne relacje między nimi.

Zuchy przygotowują się do Świąt W dniu 30.11.2022r. grupa Zuchów i Muchomorków wybrała się do pracowni Świętego Mikołaja. Przedszkolaki w pięknych mikołajkowych stylizacjach spotkały się z Elfami, które uroczyście przywitały nas jeszcze przed pracownią Mikołaja. Na początku wysłuchaliśmy regulaminu zabaw odczytanego przez Elfa, następnie rozpoczęły się pierniczkowe warsztaty. W czasie, gdy pierniki się piekły, a ich zapach roznosił się po całej pracowni dzieci zaczęły poszukiwania Świętego Mikołaja. Kiedy już Go znalazły  i obudziły wysłuchały opowieści i zagadek Mikołaja i Mikołajowej po czym rozpoczęła się zabawa przy muzyce oraz wspólne kolędowanie. Na zakończenie spotkania każde grzeczne dziecko otrzymało prezent od samego Świętego Mikołaja oraz dyplom uczestnictwa od Elfów. Dziękujemy Wspaniały Święty Mikołaju.

Wycieczka do Pracowni Świętego Mikołaja

Grupa Słoneczek wspierała Dom Małego Dziecka w Chełmie. 


Akcja polegała na zebraniu jak największej ilości bilonu, a celem konkursu jest wsparcie funduszu z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.  

Zbiórka pieniędzy na charytatywny konkurs ,,Ile waży święty Mikołaj''.Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka. Ubieranie choinki – to moment, na który z niecierpliwością czekały wszystkie przedszkolaki. „Słoneczka” z zapałem przystąpiły do zawieszania na gałązkach przyniesionych, niektórych własnoręcznie wykonanych ozdób, łańcuchów i kolorowych lampek. Drzewko zostało przystrojone bardzo szybko, wygląda wyjątkowo i przypomina nam, że Święta Bożego Narodzenia zbliżają się tuż, tuż… 

Choinka w naszej sali
„Kiedy gościsz w naszych domach choinko zielona,
wszystko lepsze i piękniejsze staje się dokoła.”


Tam pod ziemią, w ciemnym chodniku wielu pracuje dzielnych górników. Ciężka to praca czarnego człowieka, dzwonią kilofy pot z czoła ścieka. Gdy nam słoneczko zagląda do domu, górnik pracuje w kopalni zmęczony. Za czarny węgiel i za sól białą chwała górnikom dzielnym wytrwałym.
Z okazji obchodzonego 4 grudnia Dnia Górnika, nasze przedszkole odwiedził Pan górnik. Nasz wspaniały gość opowiadał dzieciom jak wyglądała jego praca, jakimi narzędziami posługują się górnicy, przybliżył nam etapy wydobywania węgla oraz zaprezentował górniczy strój. Przedszkolaki z pewnością pogłębiły swoją wiedzę na temat kopalni.

Barbórka

Przedszkolny rodzinny konkurs plastyczny pt. ,,MÓJ PRZYJACIEL MIŚ'' zorganizowany w ramach Dnia Pluszowego Misia obchodzącego na całym świecie 25 listopada.  

Jest takie jedno święto, jedno na całym świecie,
Którego w kalendarzu, być może nie znajdziecie.
Lecz wiedzą o nim dzieci, i to już nie od dzisiaj
Dziś święto nad świętami – DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 
Duże i małe, kolorowe i brązowe, pluszowe i mięciutkie, niezastąpione w chwilach smutku i radości- Misie odwiedziły nasze przedszkole i wspólnie z najmłodszymi dziećmi obchodziły swoje święto – URODZINY PLUSZOWEGO MISIA.
Misiowo było w każdego grupie. Najmłodsze przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w różnych zabawach, także plastycznych, których bohaterem był MIŚ.
Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości. Zapewne wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.


„Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze”…
Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości i o tym, co je czeka w najbliższym czasie. My również chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu,24 listopada 2022 r., wzięliśmy udział w zabawie andrzejkowej. Przychodząc tego dnia do przedszkola, każdy z nas przyniósł ze sobą piękny kostium, w który przebrał się zaraz po śniadaniu. Sale, które każdego dnia służą nam do zabawy i nauki, w magiczny sposób „zamieniły się” w tajemnicze miejsca pełne świec, papierowych duszków, czarnych kotów, czarownic, serpentyn. Nastrojowa muzyka i „czarodziejskie” dekoracje wprowadziły nas w świat magii. Nie zabrakło lania wosku przez dziurkę od klucza i staraliśmy się z jego kształtu odczytać, co jest nam pisane. Dzięki zabawie w przekłuwanie baloników dowiedzieliśmy się, kim zostaniemy jak będziemy dorośli - okazało się, że będą wśród nas dyrektorzy, nauczyciele, piosenkarze i aktorzy. Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała w nas ogromną ciekawość. Po zakończeniu wróżenia zabraliśmy ze sobą swoje „andrzejkowe przepowiednie”, by pochwalić się nimi rodzicom i rodzeństwu. Mamy nadzieję, że tak wyśmienita zabawa andrzejkowa powtórzy się również w przyszłym roku i dostarczy nam tyle samo, a może nawet więcej, radosnych przeżyć.             

Andrzejki


W dniu 21 listopada odwiedzili nasze przedszkole niezwykli goście, przedszkolaki miały bowiem okazję spotkać się z panami policjantami. Głównym celem spotkania było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród dzieci. Nasi goście zwrócili uwagę na bezpieczeństwo na drodze, podkreślili konieczność zakładania kamizelek odblaskowych szczególnie w pochmurne jesienne dni. Dzieci wraz z policjantami miały okazję przećwiczyć bezpieczne pozycje w razie ataku nieznanego, groźnego psa, czyli tzw. ,,żółwik''. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły naszym gościom specjalne dyplomy przyjaciół przedszkola oraz wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie. 

Spotkanie z policjantami, czyli zanim wejdziesz na pas spójrz w lewo, prawo i jeszcze raz w lewo.

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków.
Właśnie tego dnia po wielu  latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość.
Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe
- Święto Niepodległości.
Kto ty jesteś?
– Polak mały…
W naszym przedszkolu w dniu 10 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości.
Z tej okazji wszystkie dzieci  uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.
Dzieci wykonały na tę uroczystość flagi. Tego dnia do przedszkola przyszły ubrane w odświętnych strojach.
Przedszkolaki z grupy ,,Słoneczka" ,,Muchomorki" i „ Zuchy” wystąpiły z programem artystycznym. Podczas występu dzieci śpiewały piosenki .
Tego dnia dzieci  utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.  Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.
Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi        w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Dzień jeża


9 listopada w grupie „Słoneczka” odbył się Dzień Jeża. Podczas zajęć mieliśmy okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku. Przedszkolaki aktywnie brały udział w zabawach ruchowych “Jeżyk niesie jabłuszko” oraz “Na dywanie siedzi jeż”. Bawiły się przy piosence “Jeżyk” ilustrując jej treść za pomocą gestu i ruchu ciała. Dzieci doskonaliły koordynację wzrokowo- ruchową układając z pociętych elementów różne jeżyki oraz wykonały pracę plastyczną „ Mój jeż”. 

Deszczowa pogoda u Zuchów


"Kap, kap, kap Ty deszczyku nie chlap tak" to słowa krótkiej rymowanki, która towarzyszyła Zuchom przy pracach plastycznych. Omawiając jesienną pogodę, zrobiliśmy rozdmuchiwane wesołe kałuże, a w nich chlapiące się kolorowe kalosze. Zakańczyliśmy deszczową piosenkę z parasolami. Jesienna plucha nie musi być szro-bura, dzieci przekonały się o tym robiąc sesję zdjęciową z wielkim kolorowym karasolem.  Dzieci wewnątrz planetarium miały możliwość poczuć się jak astronauci w rakiecie kosmicznej. W jednej chwili przeniosły się w przestrzeń kosmiczną , odbywając niezwykłą podróż w najdalszy zakątek kosmosu. Podczas seansu w bardzo prosty i zabawny sposób znalazły odpowiedź na wiele kosmicznych pytań. Poznały podstawowe informacje na temat życia kosmonautów w trakcie lotu a także na utrwaliły wiadomości na temat układu słonecznego , gwiazd, komet oraz meteorytów, których odłamki mogły dotknąć i zobaczyć na własne oczy. Pokaz zdecydowanie dostarczył przedszkolakom niezapomnianych wrażeń. Kto wie może ta przygoda zapoczątkuje w przedszkolakach chęć zostania astronautą.

Przedszkolaki w Planetarium

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a. Organizacją bajkowego święta zajęły się nauczycielki: Sylwia Wierzbicka -Warchałowska, Ewelina Suszko i Agnieszka Grzywaczewska.
Tego dnia nasze przedszkole zamieniło się w bajkową krainę. Można było spotkać, m.in. księżniczki, Pszczółkę Maję, Elzę, Śnieżkę oraz wiele innych bajkowych postaci.
Aby uczcić ten dzień zorganizowaliśmy bajkowe spotkanie, w którym udział wzięli nauczyciele i asystenci wystawiając przedstawienie pt. „ Czerwony Kapturek”. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.
Warto też czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania. „Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!” 

Przygoda z teatrem - zabawy twórcze Zuchów 

Wczesne kontakty ze sztuką zachęcają do własnej twórczości dlatego Zuchy uczestniczyły w zabawach teatralnych metodą dramy – swobodnej inscenizacji wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Na początku dzieci zapoznały się z utworem, następnie każde z nich wybrało sobie sylwetę jednego z bohaterów wiersza. W ten sposób Zuchy rozpoczęły zabawę w teatr. Były to wspaniałe chwile, kiedy dzieci aktywnie mogły uczestniczyć w sztuce. W czasach, gdy spora część informacji przekazywana jest poprzez urządzenia multimedialne, takie zajęcia to okazja, aby mały odbiorca mógł wczuć się w role bohatera oraz odczuwać emocje z tym związane... 

Nigdy nie bój się lekarza, gdy choroba się przydarza
Jesienna plucha to czas obniżonej odporności organizmu a co za tym idzie zwiększonej infekcji dróg oddechowych. Z tego powodu dzieci z rodzicami coraz częściej odwiedzają gabinety lekarskie. W ramach tygodniowego cyklu zajęć "Dbam o zdrowie" Zuchy urządziły w sali kącik lekarski i apteczny. Poprzez taką zabawę u dzieci znika lęk przed wizytą w gabinecie lekarskim. Sprawia, że taka wizyta kojarzy sie z przyjazną atmosferą i zabiegami , które są konieczne dla ich zdrowa.  


W dniu 18 października obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej i Dzień Listonosza. Wtedy to, swoje święto mają wszyscy pracownicy poczty, listonosze i doręczyciele, dzięki którym otrzymujemy listy i paczki. Z tej okazji przedszkolaki z grupy „Słoneczka” uczestniczyły w zajęciach podczas, których został im zaprezentowany zawód listonosza oraz jego obowiązki. Dzieci, dowiedziały się jak długą drogę musi przebyć list lub paczka, by w końcu trafić do odpowiedniego odbiorcy. Dzięki zajęciom i zabawie dzieci mogły same wczuć się w rolę listonosza oraz dowiedziały się wielu ciekawostek na temat tego zawodu. 

Dzień Poczty Polskiej

  W ramach realizowanego w naszym oddziale przedszkolnym międzynarodowego projektu edukacyjnego " Z kulturą mi do twarzy" , wyszliśmy na plac szkolny, celem zaobserwowania cech jesieni, a następnie malowaliśmy farbami za pomocą pędzli i gąbek, atrybuty tej kolorowej pory roku na rozwiniętej foli. Wspomniany projekt ma na celu tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka, w tym wrażliwości estetycznej, w odniesieniu do wielu stref aktywności człowieka: mowy, zachowania,, ruchu, środowiska, ubioru, muzyki, tańca, śpiewu, teatru czy plastyki.  

Dzień Nauczyciela

Przedszkolaki sprzątają Świat

Dzień Przedszkolaka

W ramach realizacji projektu edukacyjnego p.t. " Wróbelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy" dzieci z grupy Muchomorków zapoznały się z książką H. Łochockiej oraz z  jej bohaterem, czyli Elemelkiem, kolorowały  wróbelka, poznawały budowę ptaków oraz stworzyły  kącik  Elemelka na przedszkolnym parapecie.

" Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 września zbliża się, od najmłodszego aż po starszaka wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka" 20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Tego dnia w naszym przedszkolu czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie.  

Muchomorki witają jesień!

  "Z wielkim koszem po lesie idzie jesień po lesie. Co  w tym koszu Pani Jesień nam niesie?" 23 września dzieci z grupy "Słoneczka" świętowały Pierwszy Dzień Jesieni. Kto by pomyślał że przedszkolaków odwiedziła sama Pani Jesień z koszem swoich jesiennych darów... Aby bliżej poznać nową porę roku Pani Jesień się przedstawiła, pokazała dary które ze sobą przyniosła a żeby wszystkie nowe wiadomości dobrze się utrwaliły porozmawiała z dziećmi o cechach charakterystycznych dla jesieni i o zmianach, które następują w przyrodzie.  

Zuchy witają Panią Jesień

Dzień Jabłka w grupie Zuchów

Dzień Dyni u Muchomorków
 

W ostatnim tygodniu października dzieci poznawały walory warzyw z rodziny dyniowatych. W tym dniu dzięki pomocy rodziców udało się zebrać pokaźną ilość różnych odmian dyń. Przedszkolaki mogły je oglądać, dotykać, wąchać oraz wykorzystywać do wielu zabaw. Było toczenie dyni na czas , ustawianie od najmniejszej do największej, taniec z dynią oraz drążenie dyni i wyciąganie pestek do suszenia. Smakowaliśmy już ususzonych ziaren, a nawet układaliśmy z nich obrazki. Od teraz pomarańczowy to nasz ulubiony kolor.

Jabłuszka czerwone, jabłuszka zielone, ogromne i małe, blade i rumiane, zjadać je chcemy bo z nich moc czerpiemy. Jabłka pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek. Wszyscy jabłka chętnie jemy i 28 września Dzień Jabłka świętujemy. Dzieci z okazji Dnia Jabłka  poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, kolor, smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Na zakończenie odśpiewały poznaną  piosenkę " Małe czerwone jabłuszko" oraz przygotowywały jabłka do pieczenia po czym później jadły je z rozkoszą.  

Zajęcia kulinarne w Muchomorkach


Zajęcia kulinarne dla dzieci są świetną formą relaksu, doskonałym czasem na poznawanie świata oraz uczenia się pracy w zespole. Warto od najmłodszych lat uczyć dzieci zdrowego odżywiania i czerpania przyjemności ze spożywania własnoręcznie wykonanych posiłków. Przedszkolaki podczas takich zajęć przygotowywały już soki warzywno -owocowe, tartą marchewkę z jabłkiem, piekły szarlotkę, drążyły dynię i suszyły pestki, a nawet samodzielnie prażyły popcorn. 

  Muchomorki brały udział w zabawach ruchowych z jabłkiem w roli głównej, słuchały ilustrowanego wiersz  " Entliczek pentliczek", poznały mnogość odmian jabłek oraz ich walory smakowe i zdrowotne. Na koniec przedszkolaki degustowały samodzielnie przyrządzony sok jabłkowy .   

W zdrowym ciele zdrowy Zuch

Dzień chłopaka to dziś święto , każdy w przedszkolu o nim pamięta. Dla chłopców proste życzenia: niech Wasza radość się nigdy nie zmienia. Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy w życiu przedszkola. Równie ważnym dniem jest święto chłopców, które obchodzimy 30 września, w tym dniu dziewczynki wręczały chłopcom upominki, złożyły życzenia i serdecznie uściskały, nie brakowało również słodkiego poczęstunku a zabawę umilił nam sam Marshall.     

Początek października upłynął w grupie Muchomorków pod hasłem " Jak utrzymać zdrowie?". Poznawaliśmy sposoby na wzmocnienie odporności, jak pomóc sobie w chorobie - przygotowaliśmy syrop z cebuli, który jak już dzieci wiedzą jest doskonały na kaszel. Stworzyliśmy w sali Aptekę gdzie dzieci mogły wcielać się w rolę aptekarza i pacjenta realizującego receptę, również e-receptę. W ramach podsumowania wiedzy o zdrowiu zaprosiliśmy do przedszkola  panią Pielęgniarkę . Dbamy o zdrowie zażywając ruchu na świeżym powietrzu.  

Wyjazd Zuchów do kina na bajkę pod tytułem ''Tedi i szmaragdowa tablica''

" Kropka z kropką się spotkały i tak sobie narzekały, że swe życie wciąż marnują mali nic ich nie szanują- ciągle tylko nas stawiają, zdanie nami zakańczają". Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzenie kreatywności i pomysłowości dzieci, zachęcenie do tworzenia i działania. Dzień kropki to dzień zabawy i odwagi. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności. 

Tego dnia nasze aktywności wypełnione były kolorowymi kropkami. Poznaliśmy genezę tego święta wysłuchując historii dziewczynki, która uświadomiła przedszkolakom, że każdy ma jakiś ukryty Talent. Szukaliśmy kropek ukrytych w sali, układaliśmy tematyczne puzzle, kreowaliśmy własne kropki, robiliśmy tęcze z kolorowych groszków, była wykropkowana praca plastyczna, a na koniec disco w kropki!!

Międzynarodowy Dzień Kropki

Zaczynamy Dzień Kropki od projekcji filmu o Vashti małej zdolnej dziewczynce, która odkryła w sobie talent do malowania kropek.

 14 września w  oddziale przedszkolnym zostały  przeprowadzone ćwiczenia próbnej ewakuacji . ćwiczenia te zbiegły się  z omawianymi  tematami  związanymi z numerami alarmowymi i bardzo odpowiedzialną, ciężką i niebezpieczną pracą służb ratunkowych. W nagrodę za sprawne opuszczenie  placówki, dzieci miały możliwość spotkać się ze strażakami. Wysłuchały ciekawych informacji na temat pracy strażaków, dokładnie obejrzały wyposażenie wozu strażackiego jak również zasiadły za jego kierownicą w prawdziwym strażackim hełmie.

Wyjście na przejście

Dyrekcja, całe grono pedagogiczne, rodzice, dzieci i pracownicy oddziału przedszkolnego pożegnali odchodzące na emeryturę nauczycielki - Panią Barbarę Małys nauczycielkę wychowania przedszkolnego oraz Panią Marię Dżaman nauczycielkę religii.
Dla obu Pań kończy się czas wytężonej,  wieloletniej, ale jakże satysfakcjonującej pracy pedagogicznej. Zaczyna się czas zasłużonego wypoczynku, w gronie rodziny i przyjaciół.
Dziękujemy za wszystkie lata spędzone razem, za zaangażowanie w edukację i wychowanie młodych pokoleń, za wielkie serca, pracę i codzienną troskę.
Nasza Pani Basia wyróżniała się prawdziwym powołaniem do pracy pedagogicznej. Wykonywała ją z pasją i pełnym zaangażowaniem. Dziękujemy Pani Basi za 40 lat spędzonych w naszej szkole, za cierpliwość i wytrwałość, za kształtowanie setek dziecięcych charakterów. Pani Marii, która również w przepracowała w szkole 40 lat dziękujemy za wyrozumiałość, doświadczenie i profesjonalizm. Obydwu Paniom składamy najpiękniejsze życzenia, aby dalsze lata upływały w zdrowiu, szczęściu i spokoju, wszystkie plany i marzenia właśnie teraz się spełniały, a Panie znalazły czas dla siebie, czas na realizację swoich pasji. 
Jeszcze raz dziękujemy za każde słowo, optymizm, życiową mądrość i otwarte serca.
Wszystkiego dobrego na nowym etapie życia!!!